Ako sa starať o pleť v lete

lili Kozmetika

S prichádzajúcim letom treba na slnečné lúče pripraviť aj pleť a najmä nastaviť tú správnu starostlivosť. Pobyt v klimatizovaných priestoroch, väčšia prašnosť v uliciach, ostré slnko, to všetko spôsobuje, že naša pleť je v lete absolútne dehydrovaná.

Správne čistenie

Čistenie ráno aj večer produktmi vhodnými pre konkrétny typ pleti je prvým krokom k úspechu. Dôkladne si odlíčime make up z očí a pier , následne očistíme pleť pleťovým mliekom, či gélom podľa typu pleti a dočistíme pleťovým tonikom.

Peeling

Raz týždenne určite pleti prospeje aj peeling, ktorý odstráni odumreté kožné bunky, pleť tak bude schopná prijať viac účinných látok z krémov a sér, prípadne masiek. Tak isto naše značky majú v ponuke viac druhou peelingou od klasického zrniečkového až po enzimatický.

Hydratácia

Ďalším dôležitým krokom v starostlivosti o pleť a najmä v lete je hydratácia. V našom salóne sa dajú objednať produkty značiek SynCare a Sothys, ktoré ponúkajú viacej druhov hydratačných krémov a sér. Naše kozmetičky vám pomôžu vybrať ten pravý pre vás. Tak isto je vhodné aplikovať doma raz za týždeň po očistení pleti a peelingu hydratačnú masku. Nemenej dôležitý je pitný režim.

Krémovanie

Na bežný deň by sme si na vyčistenú pleť mali nanášať hydratačný krém s SPF faktorom prípadne sérum pod krém a až potom nanášať mejkap. Krémovať treba aj mastnú pleť , stále prevláda u žien nesprávny názor, že mastná pleť sa krémovať nemá. Aj mastná pleť potrebuje krém , no nie hocijaký. Najlepšie je pri takejto pleti zvoliť ľahký hydratačný krém , ktorý neupcháva póry , prípadne krém so zmatňujúcim efektom, ktorý vás zbaví nepríjemného lesknutia .

Osviežovanie

Počas skutočne horúcich dní odporúčame osviežovanie termálnou vodou v rozprašovači. Samozrejmosťou je aj príjem dostatočného množstva tekutín, ktorých nedostatok sa často podpisuje práve na našej pokožke alebo aj vlasoch.

Profesionálne ošetrenie

Domáca starostlivosť je dôležitá, pleť však minimálne raz do mesiaca potrebuje aj profesionálne ošetrenie, ktorým sa udržiava v kondícii. Aplikáciou vysoko koncentrovaných prípravkou v špeciálnych salónnych ošetreniach vieme zvýšiť hydratáciu v pokožke až o 71%.